neděle 23. prosince 2012

Přání

Krásný nedělní večer,

po pátečním a sobotním "trhování s keramikou" jsem si snad už ani nemyslela, že rozmrznu... Ale krásná vánoční atmosféra, která se linula doprovodným kulturním programem a kterou jsem navíc i  potřebovala trochu ještě dočerpat, pomohla k tomu, že se to dalo přežít. Samozřejmě mě mile překvapilo, že lidé ještě stále dokupovali dárečky pro své milé a svícny na sváteční stůl. Bylo to fajn.
Celý včerejší večer jsem se u krbu, s čajem v ruce, rozmrazovala, abych dnes mohla fungovat doma. Všechno se zadařilo, jak mělo (moc to nehrotím  :-) ), cukroví dopečeno, dozdobeno, dárečky zabalené (to je zvláštní, že čím jsou mí milovaní kluci starší, balím méně a méně dárků, avšak jejich hodnota jaksi nepřiměřeně stoupá :-)  máte to taky tak???)


... všem přeji krásné vánoce, plné pohody a klidu  a našim dětem, ať si to hezky "dětsky užijí"
Mějte se krásně
Margo

čtvrtek 20. prosince 2012

Hezký čtvrteční večer,

abych si aspoň trošku dokázala pořádně užít předvánoční čas, vzala jsem si 2 dny dovču. Jinak by to snad ani nebylo možné, v práci si totiž na vánoční čas nehrajeme :-) ....
Dnes jsem vyrazila s částí  rodiny ke kamarádce do Tábora. Nemohla jsem si nechat ujít prohlídku centra a dalších krásných míst .... však to znáte ... přivezla jsem si klec na dekoraci a slánku s pepřenkou se slepičím dekórem, hezké, že.
Zítra jedu na poslední keramickou akci do Mělníka, kde probíhají vánoční trhy. Doufám, že i tam se vánočně, po tom všem shonu, trochu naladím.
Ještě jsem stihla vypálit poslední letošní pec s vánočními drobnostmi, co kdyby náhodou.Krásné následující dny přeje
Margoneděle 16. prosince 2012

Svítíme ...

Hezké nedělní odpoledne,

my už máme hezky nazdobený stromeček. Vím, vím, je přeci ještě čas, ale den po Štědrém dnu vyrážíme na naši, téměř rituální, akci, a to na hory a vánoční stromeček bychom si vůbec neužili ... letos jsem zůstala věrna loňským barvám -  bílo-zlaté kombinaci ...

dostala jsem od mé milé kamarádky toto krásné "sousvícní" - plechové kalíšky na svíčky, každý kalíšek má vyryté písmenko a dohromady to máme NOEL, což je v překladu slovo vánoce. Krásný dárek a ještě krásnější francouzština.a tady trochu od nás ...


Hezký předvánoční čas
Margo

středa 12. prosince 2012

Vánoční hvězda

Hezký večer,

....ať dělám, co dělám, nikdy se mi nepodaří "dochovat" vánoční hvězdu v krásném, svátečním stavu. Snažím se dodržovat všechny zásady a pokyny ke správnému pěstování, a stejně mi nikdy až do štědrého dne nevydrží.
dnešní nákupní úroda ...

Mějte se krásně
Margit

sobota 8. prosince 2012

Huráá, neumrzla jsem ....

Hezký sobotní večer,

... konečně jsem trochu rozmrzla a mohu vám popsat, kde jsem dnes byla ... Kousíček od Prahy, v Úněticích, v pivovaru, se dnes  konal adventní trh. Nikdy jsem tady nebyla, dostala jsem na tuto akci tip. ... že to není špatný ... Očekávala jsem velkolepou "adventní" slavnost, skutečnost byla ale o dost skromnější. Ale i tak jsem si to užila, až na tu příšernou ziiiimu! Výbava na lyžování hadr :-).


Před nějakým časem jsem si v Lidlu koupila 2x balení créme brulée (to je takové
to jakoby puding s karamelem, co se v troubě nechá trochu zapéct) a po umytí skleněných kalíšků vykoukl nápad na umístění adventních svíček. To prosím nechci vůbec konkurovat všem úžasným nápadům, které na ostatních blozích vidím, to je info jen tak .... možná si skleničky ještě pomaluji bílými nebo zlatými hvězdičkami a je to.

Mějte se krásně!
Margit

sobota 1. prosince 2012

Trh a ostatní ....

O minulém víkendu probíhal na zámku Nelahozeves vánoční, píš předadventní, víkend se spoustou stánků,  nejen s vánoční tématikou. V rámci tohoto víkendu byla možnost prohlédnout si zámek za cenu vstupného a sama jsem byla potěšena, jak velký zájem návštěvníků o toto byl. Já jsem tam samozřejmě nemohla se svojí troškou keramiky chybět ... Počasí přálo, tedy byla zima a pošmourno, ale nepršelo.

Tady můj nákup, který jsem si přivezla z trhu


... len, velkou makovici, šitou andělku a srdíčko od své "stánkové" sousedky Ivety (už jsme spolu sousedily i v loni) no a taky nesmím zapomenout na rám, ten sice jako samostatně prodejní nebyl (zarámované reprodukce), ale nakonec ho mám ... Pan rámař (je to tak dobře ???, prostě ten, co dělá rámy) zasazuje reprodukce do rámů ze starého dřeva a mě se, upřímně řečeno, líbily rámy víc než reprodukce.

... pod schody taková klasik dekoration ...V uplynulém pracovním týdnu jsem se chystala, že si vyrobím adventní věnec, tedy přesněji adventní " mísu".
Potřebné věci už jsem měla, zbývalo najít tavnou pistoli .... Hledala, hledala, ale pistoli jsem nenašla. Jsem si jistá, že, když jsem ji naposledy používala, "uklidila" jsem ji tak, abych ji příště našla. To příště bylo teď a rozhodně se mi ji nepodařilo najít. Už se mi takováhle věc v dřívějšku stala, rozhodně to není poprvé. No, nakonec jsem si koupila novou. Až já je všechny dohledám, to bude sbírka tavných pistolí ....korunka na svíčku nebo na květináč...
anděl, kterého mám na parapetu zvenku

Mějte se krásně advetně ...
Margita