středa 30. ledna 2013

Úlovek z Antikvariátu

Hezký večer,

dneska se moc těším do postele, rozsvítím lampičku a budu se kochat... čím? dnešním úlovkem v Antikvariátu -  starších vydání (2008, 2009) časopisu Wohnen & Garten.
Mějte se
Margitúterý 22. ledna 2013

Lucerna

Hezký večer všem,

abych mohla dokončit objednané růžičky, musím tvořit a naplnit celou pec keramickými výtvory. A to buď hodně drobnostmi nebo velkými věcmi. Už od minulého léta mám v hlavě něco jako keramickou lucernu. Pustila jsem se do ní, je poměrně velká a zaplní tak pec rychleji. Původně jsem si myslela, že na každé straně vyříznu otvor jako okno s tím, že bych, s pomocí něčeho, nevím čeho, do něj (zevnitř) natáhla třeba nějaké kovové pletivo nebo  mřížku nebo třeba i sklo. No, potřeba něco vytvořit (kvůli růžičkám) byla rychlejší než moje přemýšlení, jak na to,takže jsem zvolila jednodušší variantu s vykrojenými trojúhelníčkama. Svíčka se vkládá z jedné, zadní strany, je tam vyříznutý otvor. Teď mi jen držte palce, aby, i když dodržuji postup pomalého schnutí, mi hlína nepopraskala.  ...bojim bojim ....Podobné sluníčko už jsem dělala i nafotila na blog, tohle je trošinku jiné, sluníčkový ksichtík jsem prstem vytlačila jen tak nenápadně, tak uvidíme, jestli to bude nakonec hezké. Já sama mám takové na zahradním domku u naší chaty, ale je bez ksichtíku, to se mě osobně líbí nejvíc.Ahojky příště
Margita


středa 16. ledna 2013

Art&Décoration

Hezký středeční večer,

dneska jsem hrozně moc potěšena, protože jsem objevila v Kauflandu v oddělení tisku francouzský časopis o bydlení a umění, dá-li se to tak nazvat. Pro mě jednak vzpomínka na dobu minulou a teď i spojení příjemného s užitečným, nebo-li bydlení, dekorace s fracouzštinou, kterou si aspoň čtením trochu zopáknu. Bohužel, jak jsem zapátrala v místě, je časopis  nově dodáván s několika měsíčním zpožděním, takže teď aktuálně jsme v létě 2012, ale to nevadí ....
Pořídila jsem si různé kovové tyčky, jak jsem o nich psala v minulém příspěvku, že je asi použiji místo bambusových špejlí k růžím. Musím je hezky odmastit a natřít - k bílým růžím na bílo natřené kovové tyčky, k černým černé, asi takhle to vidím, že by to bylo nejlepší. No naštěstí nemusím natírat hned, protože, kromě, již vymodelovaných růží, musím pec naplnit i jinou keramikou, aby to bylo jaksi ekonomické, což znamená kutit a tvořit .a níže? že by polotovar mého vysněného vánočního dárku?
Mějte se moc hezky
MAneděle 13. ledna 2013

Radosti

Hezkou neděli všem,

.... tak nějak se nemohu "nastartovat", v tom novém roce. Práci na mysli nemám, tak to nejde, ale doma ... Tak nějak paběrkuji, dělám, co je nutné, ale nejradši bych nedělala nic, škoda, že nejsem rentiérka :-)

Nicméně nějakou povinnost mám, na svém posledním předvánočním trhu jsem byla požádána o růžičky.
Ty už z mého blogu znáte, psala jsem o nich hned zkraje mého blogování. Pořád patří mezi mé nej  oblíbené a jsou i líbivé mezi zákazníky. Většinou si každý koupí 1 nebo 3, a pak se vrací pro další, vynikají, když jich je ve váze víc. Nejradši mám takové přírodnější, trošku jakoby starobylé, ale jak vidíte na fotce, mám i růže. oglazované. Kupodivu červené, které jsou na fotce taky vidět, si objednala pouze jednou jedna zákaznice (vždycky dělám výrobek na zakázku, podle jeho velikoti, 2x, to aby asi mohla i tak zákaznice vybrat nebo i víckrát, což byl případ červených růží).
V předvánočním čase se v drtivé většině prodávali růže glazované bronzovou glazurou.
....A teď se už konečně dostávám k tomu, co jsem chtěla původně napsat -  paní si u mě objednala  růže černé a to v počtu 11 ks. Nejdříve mě zarazila ta barva, ale nakonec, proč né, že. Pár dní na to upřesnila a změnila svůj požadavek na 6 ks růží černých, 5 ks bílých. To už mě přišla zajímavější kombinace. Už se sama těším, až budou hotové a jak budou jako celek působit. Jediný problém, který mám je, jakou použiji tyčku, kterou lepím do otvoru v růži. Normálně používám bambusové tyčky, jsou pevnější, ale k bílým a černým růžím do moderního interiéru se nehodí, tak pořád přemýšlím, co by bambus mohlo nahradit, třeba něco jako dráty na svařování ... mi poradil můj muž.

klasika

nová tvorba... a tady prosím moje, z mnoha úchylek, a to parfémy. Mám prostě ráda, když voníme, samozřejmě se to nesmí přehánět, v mém případě jde o jaksi "ostřejší" vůně. ... jediná ranní radost v pracovním týdnu a ranním shonu, ... čím se dnes navonět :-)  :-) :-)  a radosti si dělat musíme, že joMějte se voňavě !

Margit

úterý 1. ledna 2013

Šťastný Nový rok 2013 +++

Hezký pondělní večer všem,
.
... dost lidí odjíždí slavit příchod nového roku třeba na hory, no a my jsme z hor "utekli" do poklidu domova. Slavit příchod nového roku není totiž moje moc velké hobby, já naopak prožívám každoročně v tuto dobu takovou vnitřní ouzkost z toho, co nás čeká a doufat, že to bude většinou to dobré.
Vám všem přeji šťastný Nový rok 2013, hodně a hodně zdraví, to je asi to nej, penízky, když né moc, tak aspoň akorát, práci, domácí klid a lásku, šťastné a zdravé děti, hodně dobrých kamarádů a pro nás, tvořilky, hodně fakt dobrých nápadů ...


Dnes Vám i já ukážu můj vánoční dárek. Normálně dárky tohoto typu neuznávám, ale k tomuto se hrdě hlásím :-)
... copak to asi je ...
no přeci můj nový kámoš - keramický dřez - hurááá
pravda, ještě si chvíli musím počkat na jeho instalaci, ale určitě se dočkám (když budu hodná)


a tady jsem si koupila na poslední a první den v roce krásné bílé růžičky, to aby mě nebylo tak úzko

MĚJTE SE RÁDI

Margita