sobota 30. ledna 2016

Paleta, spíš paletka

Doobjednala jsem chybějící obkladové pásky a těšila jsem se na další paletu do sbírky :-)
Materiál dorazil, paleta taky, ale nééé dřevěná :-(Na druhou stranu velké plus pro firmu, že použila recyklovanou, že jo.
Mějte se báječně.
Margo

sobota 23. ledna 2016

Slavíme 16


tedy... náš Kryštof už narozeniny slaví raději s partou svých kamarádů - spolužáků než s rodiči :-)
Pryč jsou ty doby, když jsem připravovala výzdobu, soutěže, diplomy, medaile, teď už klukům stačí hromada nezdravých mlsek a "klid na hraní" ...


Co ale platí pořád -  úklid před a generální úklid po!!!
Mějte se fajn
Margo

pátek 15. ledna 2016

Co se stalo 11.1.2016


...ještě než vám napíšu, co se stalo u nás v pondělí 11.1.2016, tak musím poděkovat za komentáře k minulému příspěvku týkajícího se nespárovaných ponožek, u nás, zejména pánských a chlapeckých :-)
Je jasné, že v tom nejedeme jenom u nás, ale MATRIX s ponožkama se řeší skoro v každé domácnosti (určitě hlavně tam, kde jsou "chlapi")
MATRIX s nedostatkem kávových lžiček se u nás řešil taky, dokonce jsem o tom  napsala kdysi příspěvek, i když to vlastně matrix nebyl, protože bylo jasný, že lžičky vyhazují naši kluci společně s kelímky od jogurtů
naštěstí už nám trochu vyrostli :-)
a taky jsem zakázala konzumaci jídel jinde než v kuchyni nebo v jídelně, to abych tomuto zabránila, ale kdo ví, jak to je, když nejsem doma :-) nedělám si velké iluze
Takže ještě jednou díky :-) 

xxxxx

A teď konečně, co se tedy vlastně u nás přihodilo...
To jdu takhle ráno, před odjezdem do práce, krmit kozy do kozína a něco tam "kníká" a v kotci u naší nové kozy Matyldy, kterou jsem si přivezla těsně po vánocích, pobíhalo kozí miminko - kozlík.
To ale bylo překvapení!!!!
Je to samozřejmě první zvířecí - kozí mimčo, u nás narozené. Na fotkách je mu už 5dní.
To zpětně asi i částečně vysvětluje chování Matyldy (a původních chovatelů taky) , která k nám přišla opravdu de facto pár dní před porodem ....


Ještě, že si příroda poradí ...


No, takže tak. Teď nás čeká je zvyknout si vzájemně na sebe ... Tvrdý oříšek to bude!

Mějte se úžasně
Margo

úterý 12. ledna 2016

Ponožky


je to u vás taky jako u nás??? :-)


hromada ponožek, kterým chybí  kus do párupovšimněte si prosím, že jde pouze o pánské/sportovní ponožky

nebo že by za to mohla pračka???? (přiznám se, že i to mě napadlo :-)  )
prostě to nechápu

M.

sobota 9. ledna 2016

Večeře ve čtyřech

třeba v rodinném kruhu se jeví jako fajnová záležitost, ale v případě, že se jedná o mé koziny je to "makačka". 
Myslela jsem si, že když k nám přibude 1 koza navíc, o nic nejde, ale nějak tu nastal chaos. I ty dříve ukázněné, běhají jak ztřeštěné a mají strach, aby na ně zbylo ... Bohužel nechápou, že žádnou z nich přeci neošidím :-)
A tak, když se mi podaří každou z nich přemluvit vejít do samostatného kotce a dlabat si pouze svoje seno, uleví se mi.

Rozárka - ta má vždycky největší strach, aby se na ni nezapomnělo


Matylda, ta je u nás teprve 14 dní - každý den jsem u ní, chci ji trochu navyknout si na nás, zatím to jde pomalu, ale bude to dobrý, je pravda, že když mám v ruce pamlsek (tvrdý chléb), strach z lidí jde stranou :-)


Bruno má  pocit, že jako jediný kozlík  má právo být u všeho první a dostat všeho nejvíc a ještě si dojít pro nášup k vedlejšímu seníku


Laura je nejklidnější z holek, hezky si počká, až na ni dojde řada


Miluji divoké večeře a svoje zvířecí hvězdy!
Mějte se báječně!
Margo

sobota 2. ledna 2016

Nový rok s Matyldou


Svátky a novoroční oslava je za námi a zase začínají běžet všední dny...

Nemám ráda houpačky a mám pocit, že u nás se houpeme už nějak dlouho (rozuměj jednou nahoře, jednou dole), silvestrovské oslavy nevyhledáváme a navíc, co máme koziny, nemusím ani ohňostroje.
Letos se sousedi asi chtěli pochlubit, kdo dá lepší ohňostroj a tak odpalovali a odpalovali hezky v průběhu celého silvestrovského dne, samozřejmě co nejdál o jejich zvířátek a co nejblíž k našim zvířátkům ... A tak místo toho, abych ocenila jejich snahu, jsem trpěla pohledem na náš výběh, kde pobíhaly naše vystrašené  kozy a nevěděly, co se děje ...  Když jsem je zavřela do chlívku, bylo to ještě horší. To jen takový můj povzdech, jinak samozřejmě proti zábavě nic nemám :-)

Přeji Vám všem, aby vaše dny (samozřejmě všechny  :-) ) v příštím roce nebyly jak na houpačce, aby, pokud je to tak, jak chcete, to pokračovalo a pokud, jako já, si přejete, aby se to konečně už srovnalo, tak aby nám to všem vyšlo. Něco bohužel na nás čeká, aniž to víme a můžeme změnit a ovlivnit, něco ale pro to můžeme udělat my ... Tak hurá do toho!

Děkuji všem odvážlivcům, kteří chodí ke mě na blog na návštěvu a ještě k tomu mi nechávají komentík. Těší mě to.

Abych nekončila dnešní příspěvek smutně, tak níže důkaz, že i u nás není jen šedivo ...
Mezi svátky jsem si prohlížela stránky prodeje a nákupu zvířátek a zaujal mě tam inzerát na prodej kozičky bílé (kříženky kozy bílé a AN), nelenila jsem a hned majitele kontaktovala. Jela jsem se tam podívat a nevím, co jsem očekávala, ale byla jsem zklamaná... prostředím, majiteli a hlavně kozičkou. Byla taková drobná, ušmudlaná, špinavá, divoká. Už jsem byla připravená odjet a odmítnout ji, když v tom můj muž, když viděl v mých očích zklamání, mi řekl, ať si ji vezmu a prostě ji zachráním, protože u nás se bude mít rozhodně lépe.
A tak mám už kozy 4. Ta nová je úplně vlevo na fotce s ušima dolu - Matylda jí říkáme.
Doufám, že se jí bude u nás líbit a bude spokojená, jako jsou ostatní :-).
Mějte samé krásné dny!!!
Margo