neděle 8. ledna 2017

Jídelní servis

Ahojky!
nejprve vás všechny zdravím a děkuji za komentíky a přání.
...i u nás se už uzavřela kapitola vánoce, stromeček se přestěhoval v rozstříhaném stavu k těm, co si na něm ještě i pochutnají.
Letos snad poprvé nebo minimálně po dlouhé době jsem se s ním loučila nerada, protože jednak se mi líbil vzhledově, takový hubený a vysoký a jednak vypadal do poslední chvilky krásně čerstvě ...
Trošku bojuji s únavou, jsem jak praštěná, ale to se podá ...a teď k jídelní soupravě
Talíře na obrázku níže jsou kupované asi tak před 3 lety, po běžném pravidelném používání a mytí v myčce, se na nich, krom škrábanců od nožů, objevilo i něco jako mapy, mramor, odstíny. Špatně vidět, ale je to tam :-)
Z fotek od vás z blogů jsem si všimla, že jsou docela oblíbené a v kdejaké domácnosti se používají, já s nimi mám však tuto zkušenost. Docela by mě zajímalo, jestli i "vaše" talíře jsou takto po čase užívání postižené ... (je to asi kamenina)


 tady níže malinko je aspoň vidět něcoa tak proběhla výměna
Do "stejné řeky" jsem se už pro nákup nevypravila a nakoupila úplně jinde.
Doporučuji karlovarský porcelán TON. Samozřejmě nevím, jestli po čase nebudu mít stejný problém, ale věřím mu rozhodně mnohem víc.
Vybrala jsem si bílé kousky bez ozdob a reliéfů, myslím, že se hned tak jednoduše neokoukají.
Jedna taková super prodejna je v Praze Karlíně.


Teď jen, aby nám v nich chutnalo :-)

Mějte se krásně lednově, venku sice krásně bílo, ale silnice prosím sjízdné :-) pomoooc, zítra frčím do práce
Margo

3 komentáře:

 1. Aj ja mám túto skúsenosť. Mám aj šedé a tam je to v poriadku. Ale napríklad kamarátka nemá tento problém ani s bielymi. Možno sme mali kusy z nejakej zlej várky s nedostatočnou povrchovou úpravou. Andrea

  OdpovědětVymazat
 2. U nás se teď řešil problém, že jsme měli doma fragmenty několika jídelních souprav, každý pes jiná ves. Rozhodli jsme se, že je dáme do letní kuchyně na terase a domů se koupily nové - zjistili jsme, že hranaté vardera z IKEA nejsou z kameniny ale z porcelánu a jsou vyrobené v ČR, tak dostala IKEA zase šanci, koupili jsme dvě sady, tak se uvidí.
  Pavel

  OdpovědětVymazat
 3. Ano, máme to na všech talířích z Ikea, kruci. :)

  OdpovědětVymazat