středa 25. dubna 2012

Výstava kreativita - hobby... málem bych zapomněla, našla jsem na internetu info o Veletrhu Kreativita - Hobby, který se bude konat ve dnech 4. - 6. května na Pražském Výstavišti v Holešovicích (to je info pro ty, které to nemají do Prahy daleko). Myslím, že by to mohl být pro nás, "tvořilky všeho druhu" docela zajímavý zážitek.


.... píšou, že tam i kutilové najdou nějakou inspiraci ... že by ....


Mějte se "tvořivě"


Margit

OceněníHezký večer všem,

dostala jsem ocenění od Šárky (saramarblog.blogspot.com) a moc za něj děkuji.
Nevím, jestli dokážu splnit všechny podmínky hned (čerpám info z vašich blogů), budu dopisovat asi postupně.

Co ale zvládnu hned, je napsat něco o sobě

- miluji Francii, Provance, francouzská jídla, levanduli, azurové pobřeží, francouzštinu,   .... a vše kolem a kolem
- miluji cihlové domy
- miluji bleší trhy, bazary ...
- kovové ploty, mříže na oknech
- hortenzie a růže
- noční klid, kdy všichni milovaní už spí a já se mohu věnovat svému velkému hobby a to je keramika
- jo a jsem taky trochu ujetá na parfémy ....
Napadá mě spoustu dalších a dalších věcí, ale to třeba až někdy příště...

Mějte se všechny hrozně moc krásně a děkuji Šári za ocenění.
Margit


neděle 22. dubna 2012

Bílý balakryl

Ahojky, všechny vás moc srdečně zdravím. Musím se přiznat, že, jak okukuji vaše blogy, zejména věci kolem bydlení a dekorace, dostala jsem "chuť" natřít "na zkušenou" venkovní sezení.  Pročítala jsem různě vaše  návody a nápady, jak dávat nový dech starším věcem. Já jsem to nakonec pojala velmi jednoduše a to tak, že jsem sezení, které bylo původně napuštěno lazurou antik, prostě přešmudlila bílým balakrylem. V podstatě jsem věděla, jaký bude výsledek mého snažení, ale i tak jsem si musela na novou podobu trošičku zvykat, ale co je nejdůležitější, líbí se mi to. Posuďte dle fotek (trošku jsem pro vás naaranžovala, aby se vám u mě líbilo...) a mějte krásný pracovní týden nebo prostě jen týden ... :-)
Margit
středa 18. dubna 2012

květináč ... že by antický ... spíš pokus o něj

Ahojky všem,

"chtěla bych takový podobný květináč jako tenhle (ukázala na květináč v galerce), ale aby byl takový antický, ale zase ne moc zdobný" , tak asi takhle nějak vznikla poptávka. Paní, která tento požadavek vznesla, v podstatě nevěděla, jak by měl vypadat (málokdo má jasnou představu nebo ji třeba má, ale neumí ji pořádně popsat), - prostě květináč s římsou (ale pozor jednoduchou) plus nějaká ozdoba (to je to, co si dokázala vybrat z jiného květináče - říkám tomu sušenka). Tak jsem něco zkusila vytvořit.

P.S. paní chtěla, aby byl květináč ve tvaru krychle, ale ačkoliv jsem  počítala a vyměřovala  poctivě, tedy myslím si, tak to stejně  krychle není :-)

Mějte se krásně
Margit


neděle 15. dubna 2012

Psí víno

Dobrý večer všem,

víkend za námi, nevím, jak u vás, ale u nás sobota krásná, neděle déšť. Že dnes pršelo, to mi ani nevadilo, včera jsem se docela nadřela s odstraňováním psího vína. Roste nám (přerůstá) na klasickém pletivu a je navíc  zamotaný v živém plotu, který narůstá hned vedle  a má nám do budoucna zastínit pole, které s námi sousedí.  Prostě místo špatně přístupné. Kdo ho pěstuje, ví, že na jednu stranu super popínavka, na druhé straně je to "nezmar". Nedalo se nic dělat, trošku většího jarního střihu bylo třeba.

No a z dlouhých šlahounů jsem si vyrobila několik věnců, ty se budou na dekorace hodit. Nebo jen tak je někam zakomponovat tak, jak jsou, to se mi líbí nejvíc.

Mějte se krásně.
Margo

sobota 14. dubna 2012

Třídní schůzky

Hezký den všem,

těším se na dny, kdy má moje nejmladší štěstí třídní schůzky. Ne nebojte, nebudu popisovat jejich průběh, určitě ho v drtivé většině všechny znáte. Spíš vysvětlím, proč na ně ráda chodím ( zpátky už je to horší :-) ) - škola se nachází v krásném centru Prahy, v jejímž okolí proudí davy turistů a obdivují krásu Prahy, všude samé minikavárničky, bary, antiky, obchůdky všeho druhu ( ale svačinu do školy tu nekoupíte ) a já  se kochám a vždycky lituji, že jsme se z této krásy odstěhovali kousek za.
Pojďte se mnou pokochat, jaké krásné obchůdky (tedy spíše v tomto případě výlohy) při své cestě míjím ...
 Níže  je výloha "obyčejné" prádelny a mandlovny, ale tady ji svoji krásnou a stylovou výlohou povýšili na neobyčejnou prádelnu a mandlovnu.

Bazar - bohužel dnes zavřeno, ale jinak, takové malé aukro bez poštovného, bazárek malý, vlhký a špinavý, a to je právě to, co se mi na něm  líbí. Proto nevynechám žádnou příležitost vstoupit.


No a tady cíl mé cesty. Hurá po schodech do 3. patra (to je jako normálka do 6.) si vyslechnout, že nemáme hezky upravené sešity, že je nemáme obalené, ba i se neví, jestli je vůbec vedeme, že nedáváme pozor, že vytíráme ponožkami podlahu budovy školy atd. atd. :-)


Mějte krásný víkend!
Margita

pondělí 9. dubna 2012

... další bleší víkend

Ahojky všem,

v sobotu mi to zase nedalo a vyrazila jsem do "Kolbenky", to je ten profláknutý pražský blešák, kam často vyrážím za svým dobrodružstvím. Je už znát, že "bleší sezóna" začala, je tam čím dál tím víc lidí i prodejců všehokoliv. Ale to je to, co se mi líbí.
Vždycky, když tam dorazím, určím si trasu (směr potraviny a oblečení vynechávám). Směrem tam jsem procházela od prodejce k prodejci a už jsem smutnila (můj muž zase naopak měl radost :-) ), že tentokrát nic. Pro jistotu jsem to vzala ještě stejnými cestičkami zpět a najednou jsem viděla poklad za pokladem, to víte, já začala radostnět a manžel smutnil :-) ).
- mycí souprava
hrozně dlouho jsem po ní toužila, ale vždycky jsem měla štěstí na soupravu s motivy kytiček, které normálně můžu, ale v tomto případě jsem chtěla bílou nebo smetanovou, což se zadařilo
- lampička
ta mě prostě uchvátila svým designem
- smaltovaný kyblík
smetanový odstín, bez otluků, zatím nevím, co s ním, ale já něco vymyslím
- lívanečník
8 kusový ještě nemám


V neděli jsem odjeli na naši chatičku jednak poklidit po zimě, a jednak vyvézt staré křeslo do sběrného dvora.
Jak jsem již psala někdy minule, jsem si vášnivou "odnašečkou" tam donošených věcí od všech možných sousedů". Křeslo jsem s manželem vyložili a já si všimla papírové krabice, ve které bylo staré porcelánové nádobí. Samozřejmě mě napadlo, jak tohle může někdo vyhodit? No může no, ne každý je vetešníkem.

Takže konstatuji, že tento prodloužený víkend se povedl. Mějte se všechny krásně! Margita


                                                                     
                                                                     Po umytí :-)

pátek 6. dubna 2012

Šnek

Hezký večer všem,

nejprve bych chtěla všem popřát krásné velikonoční dny, které nám to slibované ošklivé počasí nesmí pokazit!
Je mi líto, že se nemůžu pochlubit nějakou svojí velikonoční výzdobou, jako vy (a že jste všechny takové šikulky, to je jasné), protože jsem si žádnou výzdobu nepořizovala. Pořád přemýšlím, jak je to možné, že mě to v poslední době nebaví a jediné vysvětlení je asi to, že jak s kolegyňkou vymýšlíme dekorace a vždy musíme s předstihem, tak jsem už "pro sebe" nějak vyšťavená.

Dnes vám ukážu šneka. V galerce máme takového "prcka", ale jedna zákaznice si přála šneka většího, kterého zabydlí pod smrček a nechce si kupovat toho "průmyslového", což samozřejmě kvituji. Chtěla prostě takového, jen většího. Tak jsem to zkusila. Je to tedy zatím chlapák vymodelovaný a ještě neuschnutý, takže, jak víte, z mých minulých příspěvků, vyhráno zatím nemá. To ukáže až čas ... Ale slibuji, že se budu o něj dobře starat.

Mějte se krásně
pondělí 2. dubna 2012

Květináče - pařezy - finále

Ahojky všem,

mrkněte, jak se zadařila finální podoba podle předloh. Snad bude zákaznice spokojená, trochu se podobají, viďte :-)


neděle 1. dubna 2012

Víkend

Ahojky,

nabaženy minulými 2 víkendy, kdy bylo krásné počasí, jsme se s kolegyňkou J. už tenkrát rozhodly, že právě tento víkend
"jakoby" zahájíme letošní sezónu v naší prodejní minigalerce. Bohužel nám k tomu tedy sluníčko vůbec nesvítilo, tedy hlavně v sobotu. Tím se asi řídili i ostatní , protože moc návštěvníků nedorazilo.
Dnes byla sice taky zimča, ale svítilo u nás sluníčko a hned nás bylo v galerce víc. Níže pár fotek z různých období  z minigalerky a ze včerejší soboty ráno, jak to J. naaranžovala. Minigalerkou to zazýváme proto, protože je to opravdu miniprostor.
P.S. ne všechno jsou nebo byly moje výrobkyTyhle jarní dekorace nejsou také mým dílem, ale zaujalo mě, že nádoby jsou klasické velké plechovky od potravin. Naše společná kamarádka H. taky ráda tvoří, shodou okolností taky občas keramičí, ale tentokrát k nám dovezla toto. Pro mě to byl nápad nový, ale určitě je už "profláknutý". Plechovky jsou upraveny a to ubrouskovou technikou a nalakovány. Já bych  to viděla tak, že bych si je natřela na modro (no jak jinak) a zasadila bych do nich třeba  letničky. No, plechovky mám slíbené, H. totiž bydlí v centru P. nad školní jídelnou a z plechovek má na výběr. No není to skvělý?
Mějte se krásně ! Margit